Preskočiť na hlavný obsah

Úbohé duše z očistca

 Podľa videní blahoslavenej Anny Kataríny Emmerichovej

*„Aby si svoj stav neprirovnávala k peklu, ukážem ti ho“, hovorí jej Ježiš.

Potom hovorila toto: „Keď si pomyslím na to, čo som tam videla, ešte teraz sa trasiem na celom tele. Kam oko dovidelo – nič – len noc. Miesto nikdy sa nekončiacich múk.“

Planéty sa jej ukazovali ako miesta, kde prebývali zlí duchovia. Videla, ako okolo zeme krúžia nové telá; akoby ju obkolesovali odľahlé hviezdy, na ktorých prebývali rôzni duchovia. Toto slobodnejšie miesto pobytu dostali preto, že v momente svojho pádu pocítili určitý druh pokánia. Na poslednom súde zostanú zavreté v pekle (ich pokánie však bolo čisto prirodzené, podobne žiaľu zradcu Judáša).

Takíto duchovia bývajú aj na mesiaci a kométach.Práve títo duchovia prichádzajú na zem, prenikajú do vnútra človeka a nabádajú ho na klamné príjemnosti a myšlienky. Oni sú tvorcami zla, nasmerovaného proti Božej Cirkvi, oni tiež vyvolávajú vzbury a vojny uprostred ľudí a sužujú duše v očistci.

Videla tiež veľa zlých duchov vo vzduchu a množstvo zla na zemi – ovocie ich zúrivosti. Nakoniec sa dozvedela, že početní odsúdení ľudia bývajú na opustených púštnych územiach a až do súdu trpia muky na miestach, kde páchali hriechy.

Teda A.K. Emmerichová tam vo vesmíre na planétach nevidela žiadnych takých ľudí alebo podobných ako žijeme my tu na tejto planéte Zem. V inej knihe „Dostaňte nás odtiaľto“ od vizionárky Márie Simmy sa píše, že k nej prichádzali duše z očistca a podávali jej hodnoverné informácie o vesmíre: „V celom vesmíre je len na Zemi inteligentný život. UFO je satanovou prácou. Satan chce, aby sme boli veľmi zvedaví, a aký lepší spôsob jestvuje, než nás zavádzať a naháňať sa za malými zelenými kreatúrami do hĺbok vesmíru? Všetky tie filmy a televízne programy o civilizáciách vo vesmíre môžu mládež viesť do nebezpečenstva.“ Toľko z tejto knihy.

Teda keď máme k dispozícii takéto argumenty, je na každom žiakovi alebo dospelému, aby vedel správne rozlišovať čomu uverí, máme slobodnú vôľu; ale aj zodpovednosť za následky z rozhodnutia.

Ku  A.K. Emmerichovej prichádzalo z očistca veľa duší, na ktoré nikto nepamätá, deti nepokrstené, protestanti a židia, prosili o pomoc. O tom však sa rozpisujú aj iní vizionári. Predsa však niečo z jej skúsenosti: Najviac jej bolo ľúto tých mŕtvych, ktorí boli za života nadmieru vychvaľovaní. Tieto duše považovala za najúbohejšie a najviac opustené. Neraz opakovala: „Nadmerné vychvaľovanie niekoho je podľa mňa autentické okrádanie a páchanie krivdy voči tomu, komu sa skladajú nenáležité komplimenty.“

„Všetko, čo si človek pomyslí, povie, alebo urobí, obsahuje v sebe časť života, z čoho pramenia potom dobré alebo zlé dôsledky. Mal by to čo najrýchlejšie napraviť pokáním a vyznaním vo sviatosti zmierenia.“ „Videla som tresty znášané za hriechy v nasledujúcich generáciách ako čosi úplne prirodzené a neodvratné. Podobne je to s prekliatím...“19. „Videla som, ako dobro a zlo prechádza z predkov na deti a v nich pôsobí...“ 25.

A.K. Emmerichová vyzýva veľa sa modliť za duše v očistci; ale aj za seba, takto:

V každej chvíli môžem zomrieť a prejsť do večnosti a vo chvíli smrti budem súdený podľa mojich skutkov; ak zomriem v stave smrteľného hriechu, budem večne nešťastný v pekle s diablami a so zatratenými; ak zomriem v stave milosti posväcujúcej, budem večne šťastný s anjelmi a svätými v nebi. „Bože môj, udeľ mi milosť, aby som žil a umieral v tvojej svätej láske a nikdy ťa neurazil.“ 3krát Zdravas Mária...“ Matka Božia, Patrónka dobrej smrti, oroduj za nás. Svätý Jozef, oroduj za nás“.

Ďalšie modlitby, za dobrú smrť a aj za duše v očistci sú na konci knihy.

Zo 62 stránkovej knihy ÚBOHÉ DUŠE Z OČISTCA, vydal ZAEX 2016.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Božie slovo pýta každé srdce (Mons. Michal Keblušek)

  Púchovský farár, dekan   Mons. Mgr. Michal Keblušek   vybral zo svojich homílií reprezentatívny súbor a zaradil ho do zbierky s príznačným názvom   Božie slovo pýta každé srdce . Autor zvolil typický až klasický štýl rozprávania či rozprávačstva – narácie. Evanjeliové fundamentálne výroky, podobenstvá aj udalosti rozvíja, do príbehov z reality všedných dní, z diania v živote jedincov i spoločenstiev. Mons. M. Keblušek často cituje príklady, epizódy a hlavne príbehy z literatúry, nielen náboženskej, ale aj klasickej prózy. Odporúča zaujímavé románové diela zhromaždeniu veriacich a takto dobrovoľne plní v súčasných časoch mimoriadne vzácnu hrebendovskú misiu propagátora kvalitnej knihy. Kazateľ svojimi homíliami, prípadne katechézami prostredníctvom prerozprávaného textu oslovuje adresáta prítomného na bohoslužbe. Preberá fakty, argumenty, esteticko-umelecké obrazy z viacerých zdrojov. Tento tvorivý kompozičný proces vyúsťuje do rétorického prejavu, ktorý interpret musí zasadiť do súra

Alan Ames - Príbehy lásky

  Je ich v tomto dielku zaznamenaných vyše 50, sú inšpirované, vlastne podané P. Ježišom a Pannou Máriou Alanovi Amesovi a pred napísaním ich prekonzultoval s duchovným vodcom o. Gerardom Dickinsonom z Austrálie. Každý život na zemi sa môže stať ďalším príbehom lásky zapísaným do Ježišovho srdca. Všetky tieto sú vynikajúce a tu je niekoľko inšpirujúcich ukážok: *Bol istý muž, silný, nikoho nepotreboval, spoliehal sa na seba. Ochorel a potreboval pomoc druhých. Bol iný muž, slabý, neschopný, ale vždy sa obrátil na Boha o pomoc. V jeden deň sa títo dvaja muži stretli a silný muž teraz prijal od slabého pomoc a čudoval sa a hovorí slabšiemu: „Odkiaľ berieš tú silu?“ Hovorí: „Dáva mi ju Boh ako dar, o ktorý sa delím s inými. Nezáviď mi, len sa obráť na Boha a dá ti ako dáva mne. On má dosť sily pre každého“. 12. *Raz, keď som sa rozprával so skupinou mojich učeníkov, jeden sa spýtal: „Pane, si Mesiáš?“. Odvetil som otázkou: „Čo si myslíš ty?“ Jeho odpoveď: „Neviem, si dobrý, svätý“. Pozrel

Upaľovanie čarodejníc a inkvizícia

  Boli to zvlášť svetské vlády, ktoré prenasledovali čarodejky ako rušiteľky pokoja, a pre škodenie čarami. Inkvizícia bola zriadená k sledovaniu heréz a heretikov. Čarodejnicami sa začala zaoberať až na konci stredoveku a čarodejnice neboli hlavným predmetom záujmu. Prenasledovania čarodejníc bolo kruté, konali sa po skončení stredoveku, teda v novoveku. Čo sa týka „Kladiva na čarodejnice“ z r. 1487, tento spis choromyseľného dominikána Kramera inkvizícia ihneď odmietla a bol daný na index. Ale svetské súdy ho používali(11). Už od dávnoveku, vo všetkých svetových kultúrach boli ľudia, ktorí verili a veria, že existujú osoby, ktoré môžu pôsobiť na ľudí a toto pôsobenie v tých kultúrach je označené za nadprirodzené. Vplyv môže byť kladný (liečitelia), alebo záporný, škodlivý (čarodejnice, „čierna mágia“, zaklínači, pakt s diablom). Tak dochádzalo v dejinách k vlnám prenasledovania čarodejníc. V Afrike čarodejnice fungujú dodnes. V Tanzánii každoročne sú z čarodejníctva obžalované a usmr